Ember. Nő. Ember és Nő. Férfi és Nő. Nő és Férfi.
Valakik, valamikor, Valaki szerint: hibáztak. Emberi történet, két nagyon jól ismert egyén tragédiájáról. Nagyon személyes történet, és mégis: hogyan vált ennyire személytelenné? A férfiakra csoportként gondolunk, csak úgy, mint a nőkre. Hiányzik a személyesség, melyhez viszonyulni tudnánk. Ha szabadulni szeretnénk, vagy igényeink kívül esnek a felállított szabályrendszeren, a társadalom normaszegésként értékeli és megbünteti.
Mit jelent a társadalmunkban egy pár?
Előadásunk nem a teremtéstörténetben, de abból kiindulva keresi a választ. Mérlegre helyezi a kapcsolatok erejét és az önmegvalósítás konfliktusát, az intimitáskeresést, az ember esendőségét és brutalitását, a vágy erejét és a normalitás látszatát.
Olyan valóságot teremt, amelyben a néző könnyen megtalálja a helyét. Ez a valóség szubjektív, intim, nem politizál és nem moralizál. Olyan művészi alkotás, mely nem nőies vagy férfias, csupán emberi.
Éva. Ádám. Ember. „Kész!”
Az előadás létrejöttét a Communitas Alapítvány és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatta.
Szereplők: Varga Hunor-József, Veres Orsolya
Rendező: Varga Hunor-József
Díszlettervező: Gábor Zsófia
Koreográfus: Györgyjakab Enikő
Színházi Olimpiáról:
A Színházi Olimpia a hagyomány, a korszerűség, illetve az ókori olimpiák szellemében jött létre. Az alapítók híres rendezők, drámaírók voltak. Ez az esemény időről időre más városban, országban kerül megrendezésre. A 2023-ban Magyarországon megrendezett olimpia a Színházi Olimpiák történetének 10. eseménye lesz.