Bemutató
Az est programja:
Pétery Melinda: Tehetetlen tudat (12′)
Notre Dance: (te)nder (35′)
Tehetetlen tudat
„Nem tudjuk, a lelkünk hol végződik.”, írta Madách Imre, legalábbis Szerb Antal szerint. Valami olyasmire gondolhatott, hogy csak sejtéseink lehetnek, mi is a testünkben élő tudat, az „Én és az Énke” (Karinthy Frigyes szavaival élve). Ez a darab egyfajta kapcsolatteremtést mutat be egy tehetetlenségre kárhoztatott emberi tudat és a vágyott, de elérhetetlen, önálló létezés között. A mű zenéjében egy 12 hangpárból álló dallam ismétlődik, több mint ezerszer körbe-körbe forog. Az út folyamán fura kapcsolatok szerteágazó mintázatai tűnnek fel, alakulnak egymásba és oszlanak fel. Az egyre szűkülő hangzás és tér az egyre inkább bezáruló emberi életet jelképezve folyamatosan távolítja el a valóságtól az „Én-t”, míg végül elfogy a levegő…
Előadók: Pecze Margit, Pétery Melinda, Gacs Flóra, Éles Nikolett
Zene: Bali János
Koreográfia: Pétery Melinda
Pétery Melinda táncművész, koreográfus, nívódíjas táncpedagógus. Jelenleg szabadúszó művész, több iskolában tanít, elsősorban klasszikus repertoárt, spicctechnikát és modern balettet. A parányi társulat előadásaiban nem a látványos, show-jellegű művek létrehozására törekszik; célja sokkal inkább egy közvetlen, egyszerűségre törekvő, egyéni hangvétel kialakítása.
„Alkotóként és előadóként is legfontosabbnak tartjuk, hogy egyéni mértékben részt vállalhatunk az előadások létrehozásában, a csapatmunka során bármilyen ötlet, terv, vagy elképzelés helyet kaphat, és ez nagyon jó. Számunkra ez a legnagyobb motiváció: a közös kreatív gondolkodás és megvalósítás lehetősége.”
(te)nder (35′)
Virtuális társkeresés futószalagon, avagy a húspiac fellendülése napjainkban.
Az online ismerkedés beépült mindennapjainkba, de erről nyíltan nem beszélünk. Szükségét érezzük, feldolgozni és gondolkodni a lelkünkben felmerülő folyamatokról. Nem tudjuk, hogy milyen érzelmi hatással van ránk, mert egy hamis képet mutatva próbáljuk megtalálni az igényeinknek megfelelő társat, csak pár kép alapján. A futószalagon felkínált „jövendőbelik”, az a lehetőség, hogy egymás után folyamatosan érkező, első ránézésre hozzánk illő személyekkel találjuk magunkat szemben a telefonunk képernyőjén keresztül, arra buzdít minket, hogy minél többel megismerkedjünk, ami felszínességet eredményez. Milyen frusztrációkkal és tévképzetekkel jár ez a véget nem érő folyamat?
Táncosok: Baksai Réka, Deák Lili, Erdélyi Zsófia, Haller Dorisz, Horváth Réka, Kotsis Johanna, Kovács Péter, Nagy Enikő, Pék Krisztina, Péter Szilvia
Zene: Montázs
Koreográfus: Deák Lili, Nagy Enikő
14 éven felülieknek ajánlott.
Támogató: SÍN Arts and Culture Center
Külön köszönet: Fiedler Zoltán, Lengyel Csenge
A Bethlen Téri Színház Ambíció tehetségprogramja ösztökélt minket arra, hogy megvalósítsuk a Notre Dance-t: a feltörekvő, fiatal táncosok projektje lehetőséget nyújt a pályakezdő táncosoknak a kibontakozásra, továbbá gyakorlatot biztosít a tánc világában. Működése műhelymunkán alapul, ahol mindenki megtalálhatja önmagát, és hozzáadhatja tudását az alkotási folyamathoz. Egyben gyakorlatot szerezhet olyan területen, ami közel áll hozzá, vagy akár kipróbálhatja magát új helyzetekben is – előadó-művészettől kezdve koreografáláson át a háttérmunkákig. Célunk lehetőséget és kihívást adni feltörekvő és tanulni vágyó táncosoknak.
Ambíció tehetségprogram
A Bethlen Téri Színház Ambíció tehetségprogramjában fiatal, ambiciózus alkotók vagy alkotócsapatok kapnak lehetőséget új előadás bemutatására, műfaji megkötés nélkül. A sorozat célja,
hogy elsődlegesen azok az alkotók mutatkozhassanak be, akiknek más lehetősége nem, vagy csak korlátozottan adódik. A 2018-2019-es évadban a legkülönfélébb műfajú Ambíció előadásokat tűzzünk műsorra, amelyek közt lesz tánc, próza, kortárs opera és összművészeti alkotás is.
További információ:
www.facebook.com/bethlenszinhaz
www.peterymelinda.hu
www.facebook.com/notredanceproject
www.notredance.wordpress.com
Jegyek:
www.bethlenszinhaz.jegy.hu
jegy@bethlenszinhaz.hu
+36 1 700 1433