DCL – Dance Communication Lab
Improvizációs táncest a Dance Communication Lab – Beyond Front@ keretében
Külső helyszínen – találkozó 17:00-kor a Magyar Zene Háza melletti zenélő játszótéren.
A Dance Communication Lab rövid távú csereprogram táncosok között, amelynek fő célja, hogy az európai partnerországokból érkező 6 hivatásos táncművész megismerje egymást az improvizáción keresztül, amely a kortárs tánc legjellegzetesebb alkotási folyamata. A 2 napos kutatási projekt Nagy Csilla, magyar táncos-koreográfus mentorálásával zajlik. A DCL fókuszában a képzelet megtestesülése áll.
Kulcsfontosságú munkaelemek a szándék és a cselekvés/működés – mit okoznak a táncosok a cselekvésükkel az előadói térben, és ez hogyan hat rájuk. Ez a képzeletbeli folyamat a végén egy rövid előadásban testesül meg.
A Dance Communication Lab célja, hogy áthidalja a különböző országokból származó táncművészek közötti szakadékot, és jelentős tapasztalatokkal lássa el őket, amelyek segítik karrierjüket a nemzetközi táncszíntéren.
Résztvevők: Anni Erika Koivusalo (S), EmaKrižič (SLO), Mariana Gavriciuc (RO), Mia Zaluka (HR), Podmaniczky Dorottya (HU), SławomirJuszczak (PL)
Mentor/Workshop vezető: Nagy Csilla
Nagy Csilla táncművész, koreográfus, táncpedagógus, a Magyar Táncművészeti Főiskolán és a rotterdami CODARTS Akadémián végezte tanulmányait. 2008 óta dolgozik az Artus–Goda Gábor Társulatával, 2012 óta saját művészeti projektjeit valósítja meg a Cipolla Collectivával.
A Beyond Front@: a Bridging Periphery egy Kreatív Európa projekt (2023-2026), amelyet a Közép-Európa Táncszínház – KET (Magyarország), a Bunker (Szlovénia), a Hrvatski institut za pokret i ples – HIPP (Horvátország), a Krakow Dance Theatre – Krakowski Teatr Tańca (Lengyelország), az M Studio (Románia) és a Vitlycke – CPA (Svédország) hozott létre a kortárs táncművészet helyi fejlődésének elősegítése érdekében.